Aizvērt
Sākums »

E-darbnespējas lapa atvieglo slimības pabalstu pieprasīšanu

Kopš decembra sākuma, kad ārsti uzsākuši E-veselības sistēmas brīvprātīgu lietošanu, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) saņēmusi ārstu E-veselības sistēmā reģistrētas 38 e-darbnespējas lapas. Astoņos gadījumos VSAA slimības pabalstu pieprasītāji izmantojuši priekšrocību elektroniski iesniegt arī VSAA adresētu  iesniegumu, tādējādi netērējot laiku VSAA apmeklējumam.

Līdz ar e-darbnespējas lapas izmantošanas uzsākšanu ir pilnībā elektronizēts slimības un maternitātes pabalsta saņemšanas process. Pieprasot VSAA slimības vai maternitātes pabalstu, vairs nav iesniegumam jāpievieno papīra formāta darbnespējas lapa B.

Personas, kuru darbnespējas lapas B ir reģistrētas E-veselības sistēmā, slimības un maternitātes pabalstus var pieprasīt portālā www.latvija.lv, izmantojot „E-iesniegumu VSAA pakalpojumiem”. VSAA vērš uzmanību, ka e-iesnieguma iesniegšanas brīdī darbnespējas lapai B ir jābūt noslēgtai. Arī ar VSAA pieņemto lēmumu par pabalsta piešķiršanu var iepazīties interneta vietnē www.latvija.lv sadaļā „Mana darba vieta”.

Instrukcijas par e-pakalpojuma „E-iesniegums VSAA pakalpojumiem” lietošanu atrodamas interneta vietnes www.vsaa.lv sadaļā noderīgi>e-pakalpojumi. Palīdzību e-pakalpojuma izmantošanai var saņemt arī tuvākajā valsts un pašvaldību vienotajā klientu apkalpošanas centrā (VPVKAC).

Tā kā E-veselības sistēmas izmantošana līdz 2017.gada 1.septembrim nav obligāta, saglabājas arī līdzšinējā kārtība, kad ārsta izsniegtās papīra formāta darbnespējas lapas B oriģinālu kopā ar  iesniegumu pabalsta pieprasīšanai var nogādāt  jebkurā VSAA nodaļā vai nosūtīt pa pastu.

Arī gadījumos, kad darbnespējas lapa B reģistrēta un noslēgta E-veselības sistēmā, bet cilvēks nelieto datoru un internetu, iesniegumu papīra formātā var iesniegt VSAA vai VPVKAC, vai sūtot pa pastu, tikai tad iesniegumā obligāti jānorāda E-veselības sistēmā reģistrētās darbnespējas lapas B numurs, kas jāpajautā ārstam. VSAA informāciju par noslēgtajām darbnespējas lapām B saņems elektroniski.

Slimības pabalsts ir pieprasītākais VSAA pakalpojums – ik mēnesi tiek piešķirti vidēji 30 tūkstoši slimības pabalstu.
Publicēšanas datums: [22.12.2016.]